Balázs Zoltán

Kolozsvár, 1977. 07. 03.
Balázs Zoltán

TANULMÁNYOK:
1989 - 1991 Budapesti Gyermek Táncszínház
1991 - 1995 Szentesi Horváth Mihály Gimnázium dráma tagozata - érettségi
1995 - 1998 Nemzeti Színiakadémia
1998 - 2003 Színház- és Filmművészeti Egyetem - színész és rendező szak

VIZSGARENDEZÉSEK:
Bertolt Brecht: Kaukázusi Krétakör (részlet)
Szophoklész: Antigoné
Babits Mihály: A második ének
Faállatok - saját élmény alapján

RENDEZÉSEK:
1999 - Fernando Pessoa: Az ősi szorongás - Merlin Színház
2001 - Eugene Ionesco: Jacques vagy a behódolás - Maladype Színház
2003 - Michel de Ghelderode: Bolondok iskolája - Maladype Színház
2004 - Maurice Maeterlinck: Pelléas és Mélisande - Bárka Színház
2004 - Jean Genet: Négerek - Maladype Színház
2004 - Weöres Sándor: Theomachia - Maladype Színház - Bárka Színház
2005 - Friedrich Hölderin: Empedoklész - Maladype Színház - Bárka
2006 - Babits Mihály: A második ének - Krétakör Színház
2006 - Stanislaw Wyspianski: Akropolisz - Maladype Színház
2007 - Alekszandr Nyikolajevics Osztrovszkij: Vihar - Maladype Színház,
            Bárka Színház
2007 - Gilbert - Sullivan: A Mikádó - Színház- és Filmművészeti Egyetem
2007 - A nagy menetelés: Ravel Bolerója alapján - Nyitrai Fesztivál, Szlovákia
2008 - Georg Büchner: Leonce és Léna - Maladype Színház
2008 - Heinrich Marschner: A vámpír - Opera de Rennes, Franciaország
2009 - Weöres Sándor: Tojáséj: Maladype Színház
2009 - Johann Wolfgang von Goethe: Faust I.-II. - Budapesti Bábszínház
2009 - John Webster: Amalfi hercegnő – Nemzeti Színház
2009 - Alfred Jarry: Übü király - Maladype Színház
2010 - Homérosz - Márai - Monteverdi: Odüsszeusz hazatérése
            Temesvár, Románia
2010 - Anton Pavlovics Csehov: Platonov - Maladype Színház
2011 - Arnold Wesker: A konyha - Divadlo Andreja Bagara, Nitra, Szlovákia
2011 - Dante Alighieri: Pokol - Maladype Színház - Trafó Kortárs
            Művészetek Háza
2011 - Pjotr Iljics Csajkovszkij: A hattyúk tava - Budapesti Bábszínház
2012 - Jean Cocteau: Trisztán és Izolda - Mini Teater, Ljubljana, Szlovénia
2012 - Friedrich Schiller: Don Carlos - Maladype Színház
2012 - Johann Wolfgang von Goethe: Egmont - Maladype Színház
2013 - Mihail Bulgakov: Mester és Margarita - Maladype Színház,
            Radu Stanca Nemzeti Színház, Nagyszeben, Románia
2013 - William Shakespeare: Macbeth/Anatómia - Maladype Színház
            Trafó Kortárs Művészetek Háza
2014 - Raymond Queneau: Stílusgyakorlatok - Maladype Színház
2015 - Weöres Sándor - Sáry László: Remek hang a futkosásban - Maladype
             Színház - Qaartsiluni Ensemble, Nemzetközi Bartók Fesztivál
             és Szeminárium, Szombathely
2016 - Matei Vișniec: A kommunizmus története elmebetegeknek
            Trap Door Theatre, Chicago, USA
2016 - Matei Vișniec: Dada Cabaret – Maladype Színház - Átrium Film-Színház
2017 - Anton Pavlovics Csehov: Három nővér - Maladype Színház
2017 - Eugene Ionesco: A lecke - Színház- és Filmművészeti Egyetem

SZÍNHÁZI SZEREPEK:
2000 - William Shakespeare: Athéni Timon - Radnóti Miklós Színház
            (r: Zsótér Sándor)
2001 - Sławomir Mrożek: A púpos - Púpos, Ódry Színpad (r: Benedek Miklós)
2001 - Jean Cocteau: Vásott kölykök - Paul, Szigligeti Színház
            (r: Réczei Tamás)
2001 - Albert Camus: Caligula - Lepidus, Pasztell Színházi Társulás
            (r: Balatoni Mónika)
2002 - Ede Szigligeti: Fogadó a Nagy Kátyúhoz - Gyuri pincér, Bárka Színház
            (r: Keszég László)
2002 - Arthur Miller: Pillantás a hídról - Rodolpho, Szigligeti Színház
            (r: Tordy Géza)
2003 - William Shakespeare: Rómeó és Júlia - Rómeó, Bárka Színház
            (r: Csányi János)
2003 - Harold Pinter: Holdfény - Fred, Bárka Színház (r: Bérczes László)
2003 - Anton Pavlovics Csehov: Három nővér - Tuzenbach, Bárka Színház
            (r: Catalina Buzoianu)
2004 - Friedrich Schiller: Stuart Mária - Robert Dudley, Bárka Színház
            (r: Zsótér Sándor)
2005 - William Shakespeare: Hamlet - Hamlet, Bárka Színház (r: Tim Carroll)
2006 - Kurt Weil - Bertolt Brecht: Koldusopera - Bicska Maxi, Bárka Színház
            (r: Alföldi Róbert)
2008 - Anton Pavlovics Csehov: Sirály - Trepljov, Bárka Színház
            (r: Szász János)
2015 - Viktor Kravcsenko: Én a szabadságot választottam - Viktor Kravcsenko
            Maladype Színház
2016 - William Shakespeare: III Richárd - III Richárd, Maladype Színház
            (r: Zsótér Sándor)

WORKSHOPOK:
1996 - Joseph Nadj műhelyében Avignonban
1997 - Anatolij Vasiliev műhelyében Avignonban
1999 - Robert Wilson kurzus Párizsban
2002 - UTE rendezőkurzus Stuttgartban

FILMEK:
2009 - Riport (r: Nagy Dénes)
2009 - 1 (r.: Pater Sparrow)
2007 - Kire ütött ez a gyerek (r: Alföldi Róbert)

DÍJAK:
2009 - Nádasdy Kálmán–díj
2008 - Jászai Mari-díj
2006 - Őze Lajos-díj (Hamlet és Bicska Maxi alakításáért)
2005 - Gábor Miklós-díj (Shakespeare: Hamlet)
2005 - Súgó Csiga (Shakespeare: Hamlet)
2005 - ARARAT-díj (Legjobb férfi alakítás - Hamlet)
2005 - Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje
2002 - Üstökös-díj
2001 - Párizs: Legjobb férfialakítás (Baudelaire: Romlás virágai)